Wyposażenie serwisów ogumienia Eurogold - strona główna

NOWOŚĆ ATEQ JUŻ DOSTĘPNA !

2014-05-12

Najnowsze urządzenie firmy ATEQ do czujników TPMS.

Działanie takiego systemu polega na komunikowaniu się za pomocą fal radiowych specjalnych zaworów zamontowanych w kołach z komputerem pokładowym samochodu. Zawory T.P.M.S. są wyposażone w czujnik ciśnienia, temperatury, zasilanie bateryjne oraz odpowiedni układ elektroniczny. W przypadku stwierdzenia problemów z ciśnieniem w oponie, komputer sygnalizuje kierowcy, w którym kole nastąpił spadek. Ma to oczywisty związek z bezpieczeństwem, a także z optymalizacją zużycia paliwa oraz opon.

Aby taki układ działał prawidłowo konieczna jest aktywacja zaworu (przed zamontowaniem w samochodzie jest on „uśpiony”, aby nie tracić energii baterii), sprawdzenie poprawności jego działania (wskazań wartości ciśnienia, temperatury, stanu baterii) oraz przeprowadzenie identyfikacji w komputerze pokładowym (komputer musi wiedzieć, że zawór umieszczono np. w prawym tylnym kole). Podczas montażu samochodu w fabryce czynności te są wykonywane na linii produkcyjnej, natomiast w stacjach serwisowych, np. podczas wymiany zaworu lub przestawienia kół konieczne jest specjalne oprzyrządowanie do komunikacji z zaworem oraz do identyfikacji zaworu w komputerze.

Firma ATEQ oferuje proste, ręczne urządzenia T.P.M.S. dla stacji serwisowych, które pozwalają na wykonanie aktywacji, sprawdzenie prawidłowego działania zaworu, a także, w niektórych przypadkach, do identyfikacji w komputerze samochodu. Urządzenia te są uniwersalne dla wszystkich marek samochodów i wszystkich typów zaworów. Użytkownik wybiera z menu markę samochodu i może przystąpić do aktywacji i diagnostyki zaworu. Dostępny jest także kabel podłączeniowy, który umożliwia komunikację z komputerem (opcja dostępna tylko dla zaawansowanych użytkowników).

PRODUKTY | PROMOCJE | KOMIS | AKTUALNOŚCI | KONTAKT | O FIRMIE

Serwis samochodowy Premio Eurogold
Serwis samochodowy